Prodhuesi dhe Furnizuesi i Asamblesë së PCB të Kinës Flex | Bolion

Asambleja Flex PCB

Përshkrim i shkurtër:


 • Materiali: Katpon or Equivalents
 • Finish: ENIG (Ni: 2-6um; Au: 0,03-0,10um)
 • Petë bakri: 1 / 3OZ 1 / 2OZ 、 1OZ 2OZ
 • Polyimide: 0.5 mil, 1 mil. 2 milje (e zezë, e bardhë, qelibar)
 • Min. Linja / Hapësira: 0,06 mm / 0,07 mm
 • Toleranca ndaj rezistencës (nëse është e zbatueshme): % 10
 • Min. Vrima e shpimit: +/- 0.10MM
 • Toleranca e PTH: +/- 0.075mm
 • Ekranet e mëndafshit: E bardhë ose e zezë (TBD)
 • Skica e tolerancës: +/- 0,10 mm ose 0,05 mm
 • Transporti: me renditje ose me pjesë individuale
 • Detail Product

  Mbështetje për dizajnin

  HMLV, Shërbim i Kthimit të Shpejtë

  Zgjidhjet e Transportit

  Produkt Tags

  Asambleja Flex PCB, duke mbështetur si Gardian ashtu edhe Sendin. Nga bordi i zhveshur në asamble, ne kujdesemi për projektet tuaja.
 • Previous:
 • Next:

 • Sipas IPC 6013, lloji i bordit, duke përfshirë
  bordet e shtypura fleksibël të njëanshme të tipit 1, bordet e shtypura fleksibël të njëanshme,
  tipi 2,
  bordet e shtypura fleksibël me shumë shtresa, lloji 3,
  kombinimet e materialeve të ngurta dhe fleksibël

  Në fazën e hershme, mbështetja teknike është e rëndësishme për ju për të vazhduar dizenjimet, nga gjerësia / distanca e linjës deri te grumbullimi (përzgjedhja e materialit), veçanërisht për llogaritjen e vlerës së kontrollit të rezistencës së rezistencës, mos ngurroni të na kontaktoni për ndonjë pyetje.

  Bolion rekomandon që të gjitha projektet e reja duhet të kenë konfirmimin e prototipave para prodhimit masiv. Prototipi është i rëndësishëm për rishikimin e teknologjisë, ndërkohë, do të ishte e dobishme për të marrë çmimin më konkurrues për prodhimin në masë dhe kohën e rezonueshme të rezonancës.

  Nga prototipi i Kthimit të Shpejtë te prodhimi në seri, ne po bëjmë më të mirën për të përmbushur kërkesat e klientëve për kohën e duhur.

  Përshkrim FPC Prototype
  (≤ 1m² )
  FPC Standard Kthejeni
  (≥ 10m ² )
  Asambleja e SMT
  FPC e njëanshme 2-4 ditë 6-7 ditë 2-3 ditë
  FPC me dy anë 3-5 ditë 7-9 ditë 2-3 ditë
  Shumë shtresa / Airgap FPC 4-6 ditë 8-10 ditë 2-3 ditë
  Bordi i ngurtë-përkulës 5-8 ditë 10-12 ditë 2-3 ditë
  * Dite pune

  Duke ndjekur udhëzimet tuaja të transportit nëse ka ndonjë, nëse jo, ne do të akordohemi me kushtet më konkurruese të transportit, FedEx, UPS, DHL. Xiamen Bolion është me përvojë me të gjitha dokumentet për doganat.

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne