Производител и снабдувач на собранието China Flex PCB Болион

Флекс Собрание на ПХБ

Краток опис:


 • Материјал: Katpon or Equivalents
 • Finish: ENIG (Ni: 2-6um; Au: 0,03-0,10um)
 • Бакарна фолија: 1 / 3OZ 、 1 / 2OZ 、 1OZ 2OZ
 • Полиимид: 0,5 милили, 1 милил. 2 мил. (Црна, бела, килибар)
 • Мин. Линија / растојание: 0,06мм / 0,07мм
 • Толеранција на импеданса (доколку е применливо): ± 10
 • Мин. Дупка за дупчење: +/- 0.10MM
 • Толеранција на PTH: +/- 0.075mm
 • Свилен екран: бела или црна (TBD)
 • Толеранција на +/- 0,10 мм или 0,05 мм
 • Испорака: по низа или по одделни парчиња
 • детали за производот

  Поддршка за дизајн

  HMLV, услуга за брз пресврт

  Решенија за испорака

  Тагови производ

  Флексивно склопување на PCB, поддржувајќи ги и клучните клучеви и пратката. Од гола табла до собрание, ние се грижиме за вашите проекти.
 • Претходно:
 • Следно:

 • Според IPC 6013, тип на табла со вклучен
  тип 1 еднострани флексибилни плочки за печатење
  тип 2 двострани флексибилни плочки за печатење
  тип 3 повеќеслојни флексибилни печатени плочки
  тип 4 повеќеслојни ригиди и флексибилни комбинации на материјали

  Во почетната фаза, техничката поддршка е важна за да продолжите со дизајнирањето, од ширина на линијата / проред до редење (избор на материјал), особено за пресметка на вредноста на контролата на импедансата, слободно контактирајте не за какви било прашања.

  Болион препорачува сите нови проекти да имаат потврда на прототипови пред масовно производство. Прототипот е важен за преглед на технологијата, во меѓувреме, би било корисно да се добие најконкурентна цена за масовно производство и резонантно време на траење.

  Од прототипот за брз пресврт до сериско производство, даваме се од себе за да ги исполниме условите за водечко време на клиентите.

  Опис FPC прототип
  (≤ 1m² )
  FPC Стандардна Вклучете
  (≥ 10m² )
  Собрание на СМТ
  Едностран FPC 2-4 дена 6-7 дена 2-3 дена
  Двострано FPC 3-5 дена 7-9 дена 2-3 дена
  Повеќеслојни / Airgap FPC 4-6 дена 8-10 дена 2-3 дена
  Ригид-флекс табла 5-8 дена 10-12 дена 2-3 дена
  * Работни денови

  Следејќи ги вашите упатства за испорака, доколку има, ако не, ќе се усогласиме со најконкурентните услови за испорака, FedEx, UPS, DHL. Ксиамен Болион е искусен со сите документи за обичаи.

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас