ЗА НАС

Xiamen Bolion Техника. Копродукции, Ltd е основана во 23 Јануари, 2003 со 30.000 квадратни. M на чиста површина на растенијата и на повеќето напредни опремата за производство FPC и инструменти за тестирање. Нашиот месечен капацитет е 40,000sq. m на високо-квалитетни Единствено еднострана, двострано, двоен пристап, повеќеслојни, FPCs воздушно празнината и Цврсти-Flex ПХБ, кои се широко користени во воздушната, автомобилската, медицински помагала, индустриска контрола, и потрошувачка електроника индустрии.

 • 16 ОД
  2003 година
 • 400 No.OF
  ВРАБОТЕНИ
 • 50.000 фабричка зграда
 • 40000 / месец ПРОИЗВОД НА КАПАЦИТЕТИ
 • img
 • img
 • Bolion Објекти

  Зборови само може да ви каже многу. Проверете го овој галерија на слики да се види вашите Хас од секој агол.

Bolion способност

Од повеќето user-friendly контрола на индустријата, на нашите иновативни безжични Интуитивен Љубопитство систем (WIPS), на нашите широк избор на вретена и алатка за менувачите, ние да го конфигурирате вашиот компјутер така што работи за вас. По сите, вие знаете што ви треба подобро од било кој. Дознај повеќе за сè Хас има да понуди.

Направете свој PCB